Centralne ogrzewanie, Kanalizacja, Łazienki, Remonty, Hydraulika
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Galeria
Szukaj
Pompy Ciepła
Kotłownie węglowe- ekogroszek
Co to są kolektory słoneczne?
Kotłownia Gazowa
Ogrzewanie Podłogowe
Ogrzewanie Ścienne
Przykładowy Cennik
Prace powiązane z remontem lub budową
Usługi Budowlano remontowe
Usługi Stolarskie
Inteligentny dom
Gwarancja i rękojmia w kontraktach budowlanych
Instalacje Elektryczne
Sufity Podwieszane GK
Instalacje ELEKTRYCZNE
Kotlłownia węglowa
Pompy ciepła
Pompa ciepła/kotłownia
Pompa Pompy ciepła
Systemy solarne
solaryDo artykuły Solary.
Kotłownia gazowa
Tekst alternatywny Kotłownia Gazowa INFO.
Pompa ciepła - pozioma
Tekst alternatywny
Ciepło w domu......
ciepło
Łazienka
Łazienka
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Polecamy
Windykacja terenowa-dochodzenie Odszkodowań

Pozycjonowanie stron reklama internetowa

Wulkanizacja, auto pomoc, holowanie, wymiana opon tir, wulkanizacja

Centralne ogrzewanie, Kanalizacja, Łazienki, Remonty, Hydraulika


Produkty finansowe: kredyty, konta, fundusze inwestycyjne, lokaty

Neostrada
Kotłownia Gazowa
Pomieszczenie kotłowni gazowej musi spełniać liczne wymagania, opisane w normie PN-B-02431-1. Kotłownie wbudowane na paliwa gazowe o gęstości względnej mniejszej niż 1.
Pojęcie "kotłownia wbudowana" oznacza kotłownię niesamodzielną, zlokalizowaną w pomieszczeniu będącym elementem budynku (np. mieszkalnego).
Pojęcie "gęstość względna" mówi o tym, ile razy gaz jest cięższy od powietrza. Gęstość względna mniejsza niż 1 oznacza więc, że gaz jest lżejszy od powietrza - dotyczy to gazu ziemnego, którego gęstość wynosi 0,78 kg/m³.
Zróżnicowanie wymagań
Wymagania wobec pomieszczenia kotłowni są uzależnione od łącznej mocy cieplnej urządzeń grzewczych. W myśl tej zasady kotłownie podzielone są na dwie grupy - o mocy do 60 kW i o mocy od 60 do 2000 kW. Moc cieplna kotłowni w domach jednorodzinnych wynosi ok. 40-50 kW. Będą ich więc dotyczyć przepisy dla kotłowni o mocy do 60 kW.
Kotłownie te są dodatkowo podzielone są na dwie grupy: kotłownie o mocy do 30 kW i od 30 do 60 kW.
Wymagania dla kotłowni do 60 kW
Podłogi i ściany pomieszczenia kotłowni powinny być wykonane z materiałów niepalnych. Jeśli nie ma takiej możliwości, powierzchnia w odległości nie większej niż 0,5 m od krawędzi kotła musi być trwale pokryta materiałem niepalnym. Natomiast podłoga lub ściana bezpośrednio pod kotłem musi być wykonana z materiału niepalnego.
Przód kotła musi być oddalony od przegród budowlanych o co najmniej 1 m.
Pozostałe części powinny znajdować się w odległościach zapewniających dostęp do wszystkich części kotła wymagających obsługi lub konserwacji.
Zalecane jest oświetlenie pomieszczenia światłem naturalnym (bezpośrednio lub pośrednio). Powinno też być oświetlenie sztuczne, o stopniu ochrony IP - 24.
W pomieszczeniu musi być instalacja wodociągowa, która doprowadzi do kotła i odprowadzi do domu wodę o wymaganej jakości (rury i armatura spełniające wymagania dla instalacji wodociągowej) oraz kanalizacyjna odprowadzająca wody odpadowe na zewnątrz (wpust podłogowy z kratką ściekową).
Położenie kotłowni
Kotły o mocy do 30 kW mogą być umieszczone w piwnicy lub na dowolnej kondygnacji. Nie mogą być umieszczone w pomieszczeniu mieszkalnym - musi to być pomieszczenie pomocnicze lub techniczne. W budynkach wysokich nie ma aż takiej dowolności - kotłownia może być zlokalizowana w piwnicy, na pierwszej lub na ostatniej kondygnacji.
Kotły o mocy od 30 do 60 kW powinno się umieścić w specjalnym pomieszczeniu na kondygnacji najniższej lub najwyższej, możliwie centralnie wobec ogrzewanych pomieszczeń. Zalecane jest, by co najmniej jedna ściana tego pomieszczenia była ścianą zewnętrzną.
Kotłownia powinna mieć wysokość optymalną do obsługi urządzeń, przy czym nie mniejszą niż 2,2 m. Dla kotłowni do 30 kW dopuszcza się, by w istniejących już budynkach umieszczać kotły w pomieszczeniach technicznych o wysokości nie mniejszej niż 1,9 m.
Wentylacja kotłowni i odprowadzenie spalin
Kluczową sprawą dla bezpieczeństwa i prawidłowej pracy kotłowni jest odpowiednia wentylacja i odprowadzanie spalin. Właściwym systemem jest wentylacja wywiewno-nawiewna, natomiast niedopuszczalna - wentylacja wyciągowa.
W zakresie odprowadzania spalin wysokość i przekrój przewodu kominowego należy wyznaczyć obliczeniowo, przy uwzględnieniu wymagań producenta (szczególnie wobec ciągu).
REKLAMA
Linki
Facebook KOMPLEKSOWE REMONTY
Radio

Copyright &Consulting Sati; 2013

Złota rączka-Pogotowie Techniczne

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl